wstecz

Systema

Celem strony jest zebranie ciekawych lub przydatnych materiałów w jednym miejscu dotyczących Systemy jak i rzeczy pokrewnych.

Strona ta tyczy się ogólnie pojętego rosyjskiego systemu - Systema Ryabko/Vasilieva, jak i Kadocznikowa, Borściewa czy innych odmian. Dodatkowo mogą się pojawić pewne rzeczy z aikido, czy innych sztuk walki uważane za użyteczne dla adepta Systemy. Głównie będą to linki do innych źródeł w internecie, w większości po angielsku, czasem po polsku (rosyjskiego niestety nie znam).

Czym jest Systema?

Na polskiej wikipedii jest tak mało, że nawet nie warto sobie zawracać głowy i tam wchodzić.

Systema w Polsce

Czemu Systema to nie bullshit?

W internecie krążą bardzo niepochlebne opinie o Systemie. Myślę, że ten filmik ładnie pokazuje o co chodzi w treningu i czemu to ma szansę działać.

Systema Uppsala - Reflections on Systema

Jak robić przewroty?

Niektórzy (w tym ja) mają problem z przewrotami. Ten filmik powinien dać pewne refleksje na ten temat i jak do przewrotów podejść. Książka Kadocznikowa też jest pomocna

USF Ukemi Core Training

Pozostałe linki, które z jakiegoś powodu uznałem, że mogą pomóc

Książka Kadocznikowa

Nie każdy wie, że Aleksiej Kadocznikow wydał książkę, która została przetłumaczona na język polski - "Wojskowa walka wręcz". Tutaj jest link do strony wydawnictwa. Książka jest do dostania w empiku.

Pozostałe linki